10 Մարտի, 2008 00:00ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում Հայաստան-ՆԱՏՕ ձևաչափով գումարվելիք ռազմաքաղաքական ղեկավար կոմիտեի նիստին մասնակցելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը ս.թ. մարտի 10-ին մեկնեց Բրյուսել:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը, միջազգային ռազմական համագործակցության և պաշտպանական ծրագրերի վարչության պետ, գնդապետ Դավիթ Տոնոյանը և նույն վարչության ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության բաժնի պետի պաշտոնակատար Արա Մեսրոպյանը:
Նիստի ընթացքում պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների ներկայացուցիչների հետ կքննարկի ս.թ. փետրվարի 4-8-ը ՆԱՏՕ-ի գնահատման խմբի Հայաստան կատարած այցի ընթացքում մշակված Պլանավորման և վերանայման գործընթացի ամփոփ զեկույցը և վերափոխված գործընկերության նպատակները, ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի երկրորդ` «Պաշտպանական և ռազմական խնդիրներ» մասում ընդգրկված նպատակների իրականացման առաջընթացը:

The delegation of RA Defense Ministry left for Brussels
10 March, 2008 00:00On March 10th, 2008 the delegation of RA Defense Ministry left for Brussels to participate in the sitting of the Strategic-Political Committee in Armenia-NATO format at NATO’s headquarters. The delegation comprises RA Deputy Defense Minister Ara Nazaryan, Head of the Department on International Military Cooperation and Defense Programs, Colonel David Tonoyan and acting Head of the Division on Cooperation with NTO Ara Mesropyan.
During the sitting members of the Armenian delegation and representatives of NATO member states will discuss the concise Planning and Review Report worked out during the visit of the NATO Assessment Mission to Armenia on February 4-8 and the amended purposes of partnership, the progress in the fulfillment of the aims included in the second part of the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan.