ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը կմասնակցի ԳՇ պետերի գարնանային նիստին:
14 Մայիսի, 2008 00:00Այսօր Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը կմասնակցի Հյուսիս-ատլանտյան դաշինքի անդամ և գործընկեր պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների պետերի գարնանային նիստին:
Նիստին մասնակցում են ավելի քան 60 երկրների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների պետեր. ՆԱՏՕ-ի անդամ և ոչ անդամ պետություններից, ԳՀԽ և Միջերկրածովյան երկխոսության երկրներից, Ուկրաինայից և Ռուսաստանից: Հանդիպումներն ուղղված են բարձր մակարդակում փորձի փոխանակմանն ու ռազմական կարծիքների ձևավորմանը:
Գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը կմասնակցի նաև Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի (ԵԱԳԽ) Ռազմական կոմիտեի ընդհանուր նիստին և Կոսովոյի գործողությանն առնչվող փակ նիստին` որպես այդ գործողությանը ուժեր տրամադրող երկրի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ:

Yuri Khachaturov will participate in NATO sitting of the Chiefs of General Staffs
14 May, 2008 00:00On May 14, 2008 the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, First Deputy Defense Minister, Colonel General Yuri Khachaturov will participate in the spring sitting of the Chiefs of General Staffs of the Armed Forces of NATO member states and partner countries to be held at NATO headquarters in Brussels.
The sitting will feature Chiefs of Generals Staffs of about 60 countries from NATO member and non-member states, from the Partnership for Peace and the Mediterranean Dialogue, Ukraine and Russia. The meetings are aimed at exchanging experience and forming military opinions on the high level.
Colonel General Yuri Khachaturov will participate also in the sitting of the Military Committee of the Euro-Atlantic Partnership Council and the sitting on Kosovo behind closed doors.