Ս.Օհանյանը հանդիպեց ռուսաստանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ
15 Մայիսի, 2008 00:00Ս.թ. մայիսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպեց ԼՂՀ իշխանությունների և ՌԴ Հասարակական կապերի զարգացման միջազգային ինստիտուտի նախաձեռնությամբ ԼՂՀ և Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության մի շարք առաջատար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:
Հյուրերը շնորհավորեցին Սեյրան Օհանյանին` պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնեցին, որ նրա գլխավորած գերատեսչությունը, հետայսու ևս, կպահպանի մինչ օրս ձևավորված բարի ավանդույթները` շարունակելով համագործակցությունը ռուսաստանյան զանգվածային լրատվամիջոցների հետ:
Ողջունելով լրագրողներին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը շնորհավորեց բոլորին մայիսյան տոնակատարությունների կապակցությամբ, մասնավորապես նշելով, որ Մայիսը մեր ժողովրդի համար խորհրդանշական է. այն ամիս է համազգային մաքառման, պայքարի ու փառահեղ հաղթանակների. Ավարայր, Սարդարապատ, Հայրենական Մեծ Պատերազմ, Շուշի:
Նախարարը կարևորեց նաև Մեծ Հայրենականում տարած հաղթանակը` ի բարօրություն մեր ծողովրդի. այդ հաղթանակում հնչած խրոխտ մարտակոչի արձագանքը, հատելով ժամանակային անջրպետը` 1988-ին թևածում էր Հայոց աշխարհում` համայն հայությանը ոտքի հանելով նոր հաղթական ազատամարտի:

Министр обороны встретился с представителями российских СМИ
15 Мая, 2008 00:0015 мая министр обороны Республики Армения Сейран Оганян встретился с представителями ряда ведущих российских СМИ, прибывших в Нагорно-Карабахскую Республику и Армению по инициативе властей НКР и Международного института развития общественных связей РФ.
Гости поздравили Сейрана Оганяна с вступлением в должность министра обороны и выразили надежду, что обороное ведомство и впредь будет сохранять добрую традицию сотрудничества с российскими средствами массовой информации.
Министр обороны, в свою очередь, поздравил журналистов с майскими праздниками, отметив, что этот месяц является символичным для армянского народа: это месяц общенародной борьбы и славных побед - в Аварайре (451 год), Сардарапате (1918 год), победа в Великой Отечественной войне, в Шуши.
При этом Сейран Оганян подчеркнул важность победы в Великой Отечественной войне: "Эхо гордого клича этой победы, преодолев временные барьеры, витало в 1988 году над армянской землей, подняв на ноги весь армянский народ к новой победоносной борьбе".