ՊԱՏԻՎ ՈՒՆԵՄ ՆԵՐԿԱՅԱՆԱԼՈՒ
Ս.թ. հունիսի 20-ին Երևանի Մայրաքաղաքային գնդում տեղի ունեցավ «Պատիվ ունեմ ներկայանալու» խորագրով շնորհանդեսային միջոցառումը, որին ներկա էին ՀՀ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը, բարձրաստիճան այլ այրեր և սպաներ, հասարակական կազմակերպությունների ղեկավարներ, ծնողներ:
Միջոցառման ընթացքում զորամասի հրամանատար, գնդապետ Թեմուր Շահնազարյանը մանրամասը ներկայացրեց իր կենսագրական տվյալները, ձեռքբերումները, անցած ճանապարհը, ինչպես նաև զորամասի անցած մարտական ուղին:
Միջոցառման ավարտին գնդապետ Թ.Շահնազարյանը պատասխանեց ծնողներին հուզող հարցերին:
Այնուհետև ՀՀ վարչապետ Տ.Սարգսյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը զրուցեցին ծնողների հետ, ծանոթացան առկա խնդիրներին, պատասխանեցին նրանց, ինչպես նաև լրագրողների հարցերին:

"Честь имею представиться"
20 Июня, 2008 00:0020 июня в Столичном полку состоялось мероприятие «Честь имею представиться», на котором присутствовали премьер-министр РА Тигран Саркисян, мэр Еревана Ерванд Захарян, министр обороны РА Сейран Оганян, другие высокопоставленные лица, руководители общественных организаций, родители.
Во время мероприятия командир части, полковник Темур Шахназарян подродбно представил свои биографические данные, досижения, пройденный путь, а также боевой путь военной части.
В завершении мероприятия полковник Шахназарян ответил на вопросы родителей военнослужащих.
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян и министр обороны Сейран Оганян, ознакомившись с проблемами части, ответили на вопросы родителей и журналистов.