Ս.Օհանյանն ընդունեց բրիգադի գեներալ Հ.Վիերմանին
Ս.թ. նոյեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Գերմանիայի պաշտպանության նախարարության ռազմաքաղաքական դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Հանս Վերնա Վիերմանի գլխավորած պատվիրակությանը և ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Անդրե Վիկտորինին:Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԳԴՀ ռազմական կցորդ, գնդապետ Բրունո Պաուլուսը:
Ս.Օհանյանը նախ ողջունեց հյուրերին` նշելով, որ պատվիրակության այցը Հայաստան նպաստում է ձևավորված երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում Ս.Օհանյանը փաստեց, որ երկու երկրների միջև ձևավորվել են ռազմաքաղաքական բարձր մակարդակի հարաբերություններ, որոնք պետք է ծառայեցնել ի շահ երկու երկրների զարգացման: Նախարարը փաստեց նաև, որ համագործակցությունն արդյունավետ է հատկապես ռազմական բժշկության, ռազմական կրթության և իրավական ոլորտներում, ինչի շրջանակներում էլ իրականացվում է փորձի փոխանակում:
Ս.Օհանյանը նշեց նաև, որ ցանկալի է հարաբերություններ զարգացնել նաև խաղաղապահ գործողությունների ոլորտում` փաստելով, որ ս.թ. սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանում անցկացված «Համատեղ աղեղ/համատեղ նիզակակիր 2008» զորավարժություններն ապացուցեցին, որ ՀՀ զինված ուժերը տիրապետում են փոխգործունակության զարգացմանը:
Իր հերթին բիրգադի գեներալ Հ. Վերնա Վիերմանը Ս.Օհանյանին փոխանցեց ԳԴՀ պաշտպանության նախարարի բարեմաղթանքները, նշելով, որ նման հանդիպումները բարի ավանդույթ են դառնում:
Գեներալ Վիերմանը նաև շնորհակալություն հայտնեց նախարարին` ՀՀ զինված ուժերի կողմից Իրաքում խաղաղապահ առաքելությունը պատվով իրականացնելու, ինչպես նաև Կոսովոյում խաղաղապահ գործողություններին ներգրավվածության համար:
Հանդիպման ավարտին Ս.Օհանյանը հավելեց, որ ողջունելի են տարածաշրջանում վստահության ամրապնդման, կայունության, անվտանգության և համագործակցության խորացմանն ուղղված բոլոր ջանքերը:
Կողմերը քննարկեցին նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

6 November, 2008 00:00
On November 6, 2008 the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Mr. Seyran Ohanyan received the delegation headed by the deputy director of military-political department of the Defense Ministry of Germany, General of subdivision Hans Verna Vierman and the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Germany to Armenia Mrs. Andre Victorin. Military envoy of Germany to Armenia Brumo Paulus was also present in the meeting.At the beginning of the meeting Seyran Ohanyan greeted the guests and noted that the visit of delegacy to Armenia sustains the development of bilateral relations.
During the meeting Seyran Ohanyan brought a fact that high-leveled military-political relations are formed between the two countries. He also said that the cooperation is mainly rewording in the fields if military medicine, military education and in legal fields.
Defense Minister noted that they wish to develop relations in the fields of peacekeeping actions as well.
General of subdivision Hans Verna Vierman shifted the greetings of the Defense Minister of Germany to the Armenian Minister noting that such meetings are becoming good traditions.
General Vierman thanked the Minister for properly realizing the peacekeeping mission in Iraq by the Armenian armed forces and for being included in the peacekeeping operations in Kosovo as well.
At the end of the meeting Seyran Ohanyan added that all the efforts towards deepening the trust, stability, security and cooperation in the region are welcomed.
Sides discussed a number of question related to regional security.