Ամենամյա հանդիպում` ռազմական կցորդների հետ
Ս.թ. հունվարի 26-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի ամենամյա հանդիպումը ՀՀ-ում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների հետ:Հանդիպման սկզբում Ս.Օհանյանը նախ ողջունեց հրավիրվածներին` ՊՆ նորակառույց վարչական համալիրում, ապա ներկայացրեց պաշտպանության բնագավառի` 2008թ. միջազգային ռազմական համագործակցության ընթացքն ու իրականացված հիմնական միջոցառումները, ինչպես նաև պաշտպանական բարեփոխումների ուղղությամբ կատարված աշխատանքները:
Այս համատեքստում Ս.Օհանյանն անդրադարձավ նաև ՙՊաշտպանության մասին՚ ՀՀ նոր օրենքին և պաշտպանության ռազմավարական վերանայման գործընթացին:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարը պատասխանեց ռազմական կցորդների հարցերին, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնեց վերջիններիս` ռազմական դիվանագիտության ոլորտում համագործակցության համար:

Министр обороны Армении встретился с иностранными военными атташе
26 января министр обороны Сейран Оганян встретился с аккредитованными в Армении военными атташе.В начале встречи министр поприветствовал приглашенных в новом административном комплексе Минобороны, после чего представил ход международного военного сотрудничества и основные мероприятия, проведенные в 2008 году, а также работы в направлении оборонных реформ.
В этом контексте министр обратился также к новому закону «Об обороне» и процессу оборонного стратегического пересмотра.
К концу встречи министр обороны ответил на вопросы атташе, а также поблагодарил их за сотрудничество в сфере военной дипломатии.