ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստանի Հանրապետություն
Ապրիլի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստանի Հանրապետություն։
Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը, որից հետո գեներալ-լեյտենանտ Ասրյանն առանձնազրույց է ունեցել Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է հանդիպում՝ պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին առնչվող հարցեր, ամփոփել երկկողմ համագործակցության պլանի շրջանակում իրականացված միջոցառումների արդյունքները։ Անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Հանդիպման ավարտին ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ՝ մասնագիտական մի շարք ուղղություններով համագործակցության խորացման վերաբերյալ։

Начальник ГШ ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян с официальным визитом прибыл в Республику Индия
27 апреля первый заместитель министра обороны РА, начальник ГШ ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян с официальным визитом прибыл в Республику Индия.
В Министерстве обороны Индии состоялась торжественная церемония встречи начальника ГШ ВС Эдварда Асряна, после чего генерал-лейтенант Асрян провел беседу с начальником штаба обороны вооруженных сил Индии генералом Анилом Чауханом, которая продолжилась в расширенном составе делегаций.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся текущего процесса сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны, подвели итоги мероприятий, осуществленных в рамках Плана двустороннего сотрудничества, также коснулись ряда вопросов, касающихся региональной безопасности.
В конце встречи были достигнуты договоренности об углублении сотрудничества по ряду профессиональных направлений.