Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարի հետ
20 Մայիսի, 2025 20:25ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ Նասիրզադեի հետ։
Առանձնազրույցին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Նախարարները բարձր են գնահատել պաշտպանության բնագավառում երկու երկրների միջև համագործակցության մակարդակը։ Քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության ու Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև համագործակցության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

Suren Papikyan held a tête-à-tête meeting with the Minister of Defence and Armed Forces Logistics of the IRI
20 May, 2025 20:25On May 20, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held a tête-à-tête meeting with the Minister of Defence and Armed Forces Logistics of the IRI, Brigadier General Aziz Nasirzadeh. This was followed by a meeting involving the extended delegations.
The Ministers highly commended the level of cooperation between Armenia and Iran in the defence sector. Issues related to the course of cooperation between the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran were discussed.
The interlocutors also addressed a number of issues related to regional and international security.