Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնակիցների հետ մասնակցել է կլոր սեղան-փակ քննարկմանը
14 Փետրվարի, 2025 20:43ԳԴՀ դաշնային զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Կարստեն Բրաուերի հրավերով Մյունխենի անվտանգության համաժողովին մասնակցող ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը փետրվարի 14-ին պաշտոնակիցների հետ մասնակցել է կլոր սեղան-փակ քննարկմանը։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը նաև ոչ ֆորմալ շփումներ է ունեցել ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Շվեդիայի, Ֆինլանդիայի, Արգենտինայի գործընկերների, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նախագահի հետ։
Հաջորդիվ Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում մասնակցել է նաև Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը։

Генерал-лейтенант Эдвард Асрян принял участие в закрытом круглом столе-обсуждении с коллегами
14 Февраля, 2025 20:43По приглашению начальника штаба обороны федеральных вооруженных сил ФРГ, генерала Карстена Брауэра первый заместитель министра обороны РА, начальник ГШ ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, участвующий в Мюнхенской конференции по безопасности, 14 февраля принял участие в закрытом круглом столе-обсуждении с коллегами.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян также провел неформальные контакты с коллегами из США, Германии, Швеции, Финляндии, Аргентины, а также с председателем Военного комитета НАТО.
Затем Эдвард Асрян в составе делегации, возглавляемой премьер-министром РА Николом Пашиняном, также принял участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности.