Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Սլովակիայի դեսպանին ու պաշտպանության հարցերով կցորդին
19 Սեպտեմբերի, 2024 17:30Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Սլովակիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միրոսլավ Հացեկին ու պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Միլան Շինտային:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Շինտային՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Սլովակիայի միջև համագործակցության հեռանկարներն ու այն զարգացնելու պատրաստակամություն են հայտնել, անդրադարձել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։

Сурен Папикян принял посла Словакии в Армении и атташе по вопросам обороны
19 Сентября, 2024 17:3019 сентября министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Словакии в Армении Мирослава Гацека и новоназначенного атташе по вопросам обороны полковника Милана Шинта.
Министр обороны поздравил полковника Шинтa со вступлением в должность и пожелал успехов.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы сотрудничества между Арменией и Словакией в сфере обороны и выразили готовность развивать его, а также затронули вопросы, связанные с региональной безопасностью.