Պաշտպանության նախարարը մասնակցել է Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը և լիագումար նիստին
13 Սեպտեմբերի, 2024 18:35Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 13-ին մասնակցել է Պեկինում անցկացվող Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը և լիագումար նիստին:
Համաժողովն անցկացվում է «Միասին ապահովում ենք խաղաղություն՝ հանուն ընդհանուր ապագայի» կարգախոսի ներքո։ Միջոցառման ծրագիրը ներառում է չորս լիագումար նիստ՝ Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում անվտանգության բնագավառում համագործակցության, միջազգային կարգի միտումների, գլոբալ հարավի զարգացման և գլոբալ անվտանգության կառավարման մեխանիզմների վերաբերյալ:

The Minister of Defence participated in the opening ceremony and plenary session of the 11th Xiangshan Forum
13 September, 2024 18:35On September 13, during his visit to the People’s Republic of China, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, participated in the opening ceremony and plenary session of the 11th Xiangshan Forum, held in Beijing.
The Forum is organized under the theme “Promoting Peace for a Shared Future.” The program includes four plenary sessions focusing on security cooperation in the Asia-Pacific region, trends in the International Order, the development of the Global South, and World Peaceful governance mechanisms.