Պաշտպանության նախարարը մասնակցել է Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը և լիագումար նիստին
13 Սեպտեմբերի, 2024 18:35Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 13-ին մասնակցել է Պեկինում անցկացվող Սյանշանի 11-րդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը և լիագումար նիստին:
Համաժողովն անցկացվում է «Միասին ապահովում ենք խաղաղություն՝ հանուն ընդհանուր ապագայի» կարգախոսի ներքո։ Միջոցառման ծրագիրը ներառում է չորս լիագումար նիստ՝ Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում անվտանգության բնագավառում համագործակցության, միջազգային կարգի միտումների, գլոբալ հարավի զարգացման և գլոբալ անվտանգության կառավարման մեխանիզմների վերաբերյալ:

Министр обороны принял участие в торжественной церемонии открытия и пленарном заседании 11-й Сяншаньского форума,
13 Сентября, 2024 18:35В рамках визита в Китайскую Народную Республику министр обороны РА Сурен Папикян 13 сентября принял участие в торжественной церемонии открытия и пленарном заседании 11-й Сяншаньского форума, проходящего в Пекине.
Форум проходит под девизом "Вместе обеспечиваем мир ради общего будущего". В программе мероприятия четыре пленарных заседания, посвященных сотрудничеству в области безопасности в Азиатско-Тихоокеанском регионе, тенденциям в международном порядке, развитию Глобального Юга и механизмам управления глобальной безопасностью.