Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետության պաշտպանության դաշնային նախարարի գլխավոր քարտուղարին
10 Հուլիսի, 2024 13:24Հուլիսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետության պաշտպանության դաշնային նախարարի գլխավոր քարտուղար, նախարարության պաշտպանական քաղաքականության տնօրեն դոկտոր Առնոլդ Կամմելին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Ավստրիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թոմաս Մյուլմանը:
Քննարկվել են Հայաստանի և Ավստրիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հեռանկարները:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքը և այդ համատեքստում՝ միջազգային համագործակցության շրջանակը:

Suren Papikyan received the Secretary General of the Austrian Federal Minister of Defence
10 July, 2024 13:24On July 10th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan, received the Secretary General of the Austrian Federal Minister of Defence, Defence Policy Director of the Ministry of Defence of the Republic of Austria Dr. Arnold Kammel. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Austria to the Republic of Armenia, Thomas Mühlmann, also attended the meeting.
The discussions focused on perspectives of cooperation between Armenia and Austria in the field of defence.
Suren Papikyan presented the progress of defence reforms in Armenia and, in that context, the scope of international cooperation.