Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Իրանի դեսպանին
9 Հուլիսի, 2024 13:30Հուլիսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Մոհամմադ Նաջաֆին:
Նախարար Պապիկյանը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ կարևոր առաքելության մեջ:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինին՝ արդյունավետ համագործակցության համար:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Իրան համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received Ambassador of the Islamic Republic of Iran
9 July, 2024 13:30On July 9th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia, H.E. Mr. Mehdi Sobhani.
The newly appointed Defence Attaché of the Embassy of the IRI in the RA, Colonel Mohammad Najafi, also participated in the meeting.
Minister Papikyan extended congratulations to the newly appointed Defence Attaché and conveyed his best wishes for success in his pivotal mission.
Furthermore, Suren Papikyan expressed gratitude to the former Defence Attaché, Colonel Bahman Sadeghin for productive cooperation.
The discussion encompassed topics related to Armenia-Iran defence cooperation and regional security.