ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Բուլղարիայի պաշտպանության նախարարի հետ
5 Հունիսի, 2024 17:55Բուլղարիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բուլղարիայի պաշտպանության նախարար Աթանաս Զապրյանովի հետ։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Եդիգարյանը։
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Բուլղարիա համագործակցությանը, ինչպես նաև ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքն ու նպատակները։

Министр обороны РА встретился с министром обороны Болгарии
5 Июня, 2024 17:55В рамках рабочего визита в Республику Болгария министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром обороны Болгарии Атанасом Запряновым. Во встрече участвовал также чрезвычайный и полномочный посол РА в Болгарии Армен Едигарян.
Были обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Болгарией в оборонной сфере, а также возможности сотрудничества в военно-технической сфере.
В ходе встречи также были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества и региональной безопасности в рамках НАТО и ЕС в многосторонних форматах.
Министр Папикян представил ход и цели проводимых в ВС РА реформ.