Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բելգիայի փոխվարչապետ Դավիդ Կլարինվալին
28 Մայիսի, 2024 13:22Բելգիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մայիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բելգիայի փոխվարչապետ Դավիդ Կլարինվալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Բելգիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և նպատակները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։

Сурен Папикян встретился с вице-премьером Бельгии Давидом Кларинвалем
28 Мая, 2024 13:22В рамках рабочего визита в Королевство Бельгия 28 мая министр обороны РА Сурен Папикян встретился с вице-премьером Бельгии Давидом Кларинвалем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся возможностей сотрудничества между Арменией и Бельгией в сфере обороны.
Министр Папикян представил процесс и цели проводимых в Вооруженных силах РА реформ, а также проект правительства РА «Перекресток мира».
Были также обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках НАТО и ЕС, а также региональной безопасности в многосторонних форматах.