Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին
9 Նոյեմբերի, 2023 15:20Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով ՀՀ-ում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի հետ։
Քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, նաև նախանշվել են 2024 թվականի ընթացքում Իտալիայի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի միջև համագործակցության ուղղությունները։
Այնուհետև Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին։

Генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с начальником Главного штаба ВС Италии
9 Ноября, 2023 15:209 ноября первый заместитель министра обороны РА, начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с находящимся в Республике Армения начальником Главного штаба ВС Италии, адмиралом Джузеппе Каво Драгоне.
Обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества, а также намечены направления сотрудничества между Вооруженными силами Итальянской Республики и Республики Армения в 2024 году.
Затем в сопровождении Эдварда Асряна делегация во главе с Джузеппе Каво Драгоне посетила военный пантеон «Ераблур», где воздала дань уважения памяти сынов армянского народа, павших во имя защиты Родины.