ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ռազմական խորհրդի նիստ
21 Հուլիսի, 2023 17:18Հուլիսի 21-ին ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ռազմական խորհրդի նիստ։
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ԶՈՒ-ում իրականացվող բարեփոխումներին և այդ համատեքստում իրականացված ծրագրերին ու առաջիկա անելիքներին։ Քննարկվել են «Հրամանատրում առաջադրանքի միջոցով» հայեցակարգի ներդրմանը, արհեստավարժ սերժանտական կազմի զարգացմանը վերաբերող և մի շարք այլ հարցեր։
Հնչել են զեկույցներ, ներկայացվել առաջարկներ։

В административном комплексе МО состоялось заседание военного совета
21 Июля, 2023 17:1821 июля в административном комплексе министерства обороны под руководством начальника Генерального штаба ВС РА, первого заместителя министра обороны, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна состоялось заседание военного совета.
В ходе заседания была затронута тема реализуемых в ВС реформ, осуществляемых в этом контексте программ и планов на ближайшее будущее. Обсуждены вопросы, касающиеся внедрения концепции «Командование посредством задания», развития профессионального сержантского состава и ряд других вопросов.
Прозвучали доклады, представлены предложения.