ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանն այցելել է Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
16 Մայիսի, 2023 18:10«Միջազգային կրթություն և վարժանք» ծրագրի շրջանակներում (IMET), ամերիկյան կառավարության աջակցությամբ, ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում ստեղծված լինգաֆոնային լսարանի բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով մայիսի 16-ին ՊԱՀՀ են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվինը, բարձրաստիճան այլ ներկայացուցիչներ։
Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմերը: Դեսպան Քվինին ներկայացվել են ՊԱՀՀ-ի ստեղծման պատմությունը, գիտահետազոտական, կրթական և գիտահրատարակչական գործունեությունը և ընթացիկ ու ապագա ծրագրերը:
ՊԱՀՀ-ի պատվավոր հյուրերի գրառման մատյանում դեսպան Քվինն իր բարձր գնահատանքն ու տպավորություններն է նշել համալսարանի արդյունավետ գործունեության վերաբերյալ:

16 May, 2023 18:10On May 16, RA Deputy Minister of Defence Arman Sargsyan, Mrs. Kristina Alyson Kvien, US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, and other high-ranking representatives visited NDRU to participate in the opening ceremony of the language laboratory set up with the US government support in the framework of the "International Military Education and Training" (IMET) program.
The meeting was attended by the leadership and faculty of NDRU. Ambassador Kvien was given a briefing on the history of the establishment of NDRU, it’s research, educational and publishing activities, along with ongoing and prospective programs.
In the notes made in the 'Honored Guest' book, Ambassador Kvien conveyed her praise to the NDRU for it’s effective work.