ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանն այցելել է Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
16 Մայիսի, 2023 18:10«Միջազգային կրթություն և վարժանք» ծրագրի շրջանակներում (IMET), ամերիկյան կառավարության աջակցությամբ, ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում ստեղծված լինգաֆոնային լսարանի բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով մայիսի 16-ին ՊԱՀՀ են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվինը, բարձրաստիճան այլ ներկայացուցիչներ։
Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմերը: Դեսպան Քվինին ներկայացվել են ՊԱՀՀ-ի ստեղծման պատմությունը, գիտահետազոտական, կրթական և գիտահրատարակչական գործունեությունը և ընթացիկ ու ապագա ծրագրերը:
ՊԱՀՀ-ի պատվավոր հյուրերի գրառման մատյանում դեսպան Քվինն իր բարձր գնահատանքն ու տպավորություններն է նշել համալսարանի արդյունավետ գործունեության վերաբերյալ:

Посол США в Армении посетила Национальный оборонно-исследовательский университет
16 Мая, 2023 18:1016 мая, для участия в церемонии открытия лингафонной аудитории, созданной в Национальном оборонно-исследовательском университете (НОИУ) МО РА при содействии американского правительства в рамках программы "Международное образование и обучение" (IMET), НОИУ посетили заместитель министра обороны РА Арман Саргсян, Чрезвычайный и Полномочный Посол США в Армении Кристина Эллисон Куинн, другие высокопоставленные представители.
Во встрече участвовали руководящий и профессорско-преподавательский составы НОИУ.
Послу Куинн были представлены история создания НОИУ, научно-исследовательская, образовательная и научно-издательская деятельность, текущие и будущие программы.
В книге почетных гостей НОИУ посол Куинн отметила свою высокую оценку и впечатления от эффективной деятельности университета.