Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ զորամասերում
2 Մայիսի, 2023 18:59Մայիսի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասերում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասերի տարածքով, ստուգել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, հետևել ուսումնական ծրագրով ընթացող մարտավարամասնագիտական պարապմունքների ընթացքին։
Ստուգայցի շրջանակում նախարարը հանդիպել է նաև զորամասերում ծառայություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց ծառայության ընթացքով։
Անկեղծ և անկաշկանդ զրույցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը պատասխանել է ժամկետային զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել այն բացառիկ արտոնություններն ու առավելությունները, որոնք կառավարության որոշմամբ սահմանված են «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառու դառնալ ցանկացող, պարտադիր ժամկետայինից պայմանագրային զինծառայության անցնել պատրաստվող զինծառայողներին։
Շրջայցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ֆիզիկական պատրաստության լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած զինծառայողներին պարգևատրել է ձեռքի ժամացույցով:

Сурен Папикян с неожиданным проверочным визитом побывал в воинских частях N МО
2 Мая, 2023 18:592-ого мая министр обороны РА Сурен Папикян с неожиданным проверочным визитом побывал в воинских частях N МО.
Глава оборонного ведомства в сопровождении командного состава обошел территорию воинских частей, проверил надлежащее осуществление мероприятий, установленных распорядком дня, проследил за ходом тактико-профессиональных занятий, проводимых в рамках учебной программы.
В рамках визита министр встретился также с военнослужащими срочной службы, несущими службу в воинских частях, поинтересовался ходом их службы.
В ходе непринужденной беседы министр Папикян ответил на интересующие военнослужащих срочной службы вопросы, представил те исключительные льготы и преимущества, которые решением правительства установлены для военнослужащих, желающим стать бенефициаром программы «Защитник Отечества», готовящимся перейти от обязательной срочной к контрактной военной службе.
В завершении визита министр Папикян наградил наручными часами военнослужащих, продемонстрировавших лучшие результаты физической подготовки.