Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ զորամասերում
2 Մայիսի, 2023 18:59Մայիսի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասերում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասերի տարածքով, ստուգել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, հետևել ուսումնական ծրագրով ընթացող մարտավարամասնագիտական պարապմունքների ընթացքին։
Ստուգայցի շրջանակում նախարարը հանդիպել է նաև զորամասերում ծառայություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց ծառայության ընթացքով։
Անկեղծ և անկաշկանդ զրույցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը պատասխանել է ժամկետային զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել այն բացառիկ արտոնություններն ու առավելությունները, որոնք կառավարության որոշմամբ սահմանված են «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառու դառնալ ցանկացող, պարտադիր ժամկետայինից պայմանագրային զինծառայության անցնել պատրաստվող զինծառայողներին։
Շրջայցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ֆիզիկական պատրաստության լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած զինծառայողներին պարգևատրել է ձեռքի ժամացույցով:

The Minister of Defence Suren Papikyan made a snap visit to the military units
2 May, 2023 18:59On May 2, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan made a snap visit to the N military unit of the MoD.
The head of the Defence Ministry, accompanied by the unit's leadership, toured the military compounds, inspected the proper implementation of daily routine activities, as well as watched a curricular specialist arms tactical training.
In the framework of inspection, the Minister also met with the conscripts of the military units and inquired about their service.
During the sincere and open talks, Minister Papikyan answered the conscripts’ questions, presented the exclusive privileges and benefits availed by the government's decree to those conscripts who want to become beneficiaries of the "Homeland Defender" program, ready to transition from a mandatory conscript to contract military service.
Afterwards, Minister Papikyan awarded wristwatches to the servicemembers with the best performance in physical training