Սուրեն Պապիկյանը զրուցել է զինծառայողների հետ
1 Մարտի, 2023 19:38Մարտի 1-ին N զորամաս կատարած այցի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ճաշել է ժամկետային զինծառայողների հետ, լսել մատուցվող սննդատեսակների մասին անձնակազմի կարծիքը, առաջարկները: Նախարար Պապիկյանը զինվորների հետ զրուցել է զինծառայության կազմակերպման, մարտական հերթապահության կրման, թիկունքային ապահովման մասին: Սուրեն Պապիկյանը զինծառայողներին ներկայացրել է այն փոփոխությունները, որոնք վերաբերում են ԶՈւ անձնակազմի հանդերձանքին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահեցրել է, որ նախագծման փուլում գտնվող համազգեստը տարբերվելու է որակապես և տարբերանշաններում ազգային տարրերի ներդրմամբ:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարը զորամիավորման և զորամասի հրամանատարների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում, զրուցել հերթապահություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողների, նրանց անմիջական հրամանատարների հետ: Սուրեն Պապիկյանը հատուկ ուշադրություն է դարձրել հենակետերի, խրամատների, դիտակետերի, դիրքային կառույցների կահավորմանը, ինժեներական աշխատանքներին, կացարանային պայմաններին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ժամկետային զինծառայողներին՝ բարեխիղճ ծառայության, սահմանի զգոն պահպանության համար: Նախարարը հրամկազմին հանձնարարել է մարտական հերթապահության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին խրախուսել լրացուցիչ արձակուրդով:

The Minister of Defence had talks with the officers
1 March, 2023 19:38On March 1, in the course of the working visit to the MoD N military unit Minister of Defence Suren Papikyan shared a meal with conscripts, heard their opinion and proposals concerning the food.
Minister Papikyan had a talk with the soldiers about the organization process of military service, combat duty and rear support.
Suren Papikyan presented the changes related to the uniform of the Armed Forces personnel to the servicemen. The head of the defence department assured that the uniform, which is presently being designed will differ in quality and national elements in the insignias.
Afterwards, RA Minister of Defence Suren Papikyan, accompanied by the commanders of Army Corps and military units, visited RA southeastern border zone, combat positions, talked with the conscripts on combat duty, as well as the commanders.
Suren Papikyan paid special attention to the building and engineering works of strongholds, trenches, observation posts, combat positions and accommodation conditions.
The Minister of Defence gave instructions to the commanders to give additional vacation to the best servicemen during the combat duty.