Սուրեն Պապիկյանը զրուցել է զինծառայողների հետ
1 Մարտի, 2023 19:38Մարտի 1-ին N զորամաս կատարած այցի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ճաշել է ժամկետային զինծառայողների հետ, լսել մատուցվող սննդատեսակների մասին անձնակազմի կարծիքը, առաջարկները: Նախարար Պապիկյանը զինվորների հետ զրուցել է զինծառայության կազմակերպման, մարտական հերթապահության կրման, թիկունքային ապահովման մասին: Սուրեն Պապիկյանը զինծառայողներին ներկայացրել է այն փոփոխությունները, որոնք վերաբերում են ԶՈւ անձնակազմի հանդերձանքին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահեցրել է, որ նախագծման փուլում գտնվող համազգեստը տարբերվելու է որակապես և տարբերանշաններում ազգային տարրերի ներդրմամբ:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարը զորամիավորման և զորամասի հրամանատարների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում, զրուցել հերթապահություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողների, նրանց անմիջական հրամանատարների հետ: Սուրեն Պապիկյանը հատուկ ուշադրություն է դարձրել հենակետերի, խրամատների, դիտակետերի, դիրքային կառույցների կահավորմանը, ինժեներական աշխատանքներին, կացարանային պայմաններին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ժամկետային զինծառայողներին՝ բարեխիղճ ծառայության, սահմանի զգոն պահպանության համար: Նախարարը հրամկազմին հանձնարարել է մարտական հերթապահության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին խրախուսել լրացուցիչ արձակուրդով:

Сурен Папикян провел частные беседы с военнослужащими
1 Марта, 2023 19:381-ого марта в ходе визита в воинскую часть N министр обороны РА Сурен Папикян пообедал с солдатами срочной службы, выслушал мнения и предложения персонала относительно питания в части. Министр Папикян побеседовал с военнослужащими об организации несения военной службы, боевого дежурства, тылового обеспечения. Министр оборонного ведомства представил военнослужащим изменения, касающиеся экипировки личного состава ВС РА изменения. Он заверил, что находящаяся на стадии проектирования форма будет отличаться в качественном аспекте, а в знаки отличия будут введены национальные элементы.
Затем министр обороны в сопровождении командиров армейского корпуса и воинской части посетил юго-восточную границу республики, обошел боевые позиции, побеседовал с несущими дежурство военнослужащими, их непосредственными командирами. Сурен Папикян уделил особое внимание обустройству опорных пунктов, окопов, наблюдательных постов, позиционных сооружений, инженерным работам, казарменным условиям.
Министр обороны поблагодарил военнослужащих за добросовестную службу, бдительную охрану границы. Министр поручил руководящему составу наградить дополнительным отпуском отличившихся во время несения боевого дежурства военнослужащих.