Շարունակվում են պաշտպանության նախարարի այցերը հանրապետության N զորամիավորման զորամասեր
1 Մարտի, 2023 12:10Մարտի 1-ին ՊՆ N զորամաս կատարած այցի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ողջունել է առավոտյան տողանի շարված անձնակազմին:
Ելույթում նախարար Պապիկյանը կարևորել է զինծառայողների բարձր առաջադիմությունը ուսումնամարտական վարժանքների, տեսական ու գործնական պարապմունքների ընթացքում: Սուրեն Պապիկյանն անդրադարձել է զորքերի մարտունակության ամրապնդմանը, մարտական պատրաստության լիարժեք ապահովմանն ուղղված քայլերին, ներկայացրել ԶՈւ բարեփոխումների հիմնական դրույթները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը սպաներին հանձնարարել է անհանդուրժող լինել զորքերում հայտնաբերվող արատավոր երևույթների, միջանձնային ոչ կանոնադրային հարաբերությունների նկատմամբ:
Այնուհետև նախարար Պապիկյանը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ, լսել նրանց մտահոգությունները, առաջարկությունները, հետաքրքրվել ծառայողական և սոցիալական ապահովության հարցերով: Սուրեն Պապիկյանը սպաներին մանրամասներ է ներկայացրել մեկնարկող ատեստավորման գործընթացի վերաբերյալ և վստահություն հայտնել, որ այն դրական ազդեցություն կունենա զինծառայողների մարտական պատրաստության վրա:
Պաշտպանության նախարարը տեղում մի շարք ցուցումներ է տվել զորամիավորման և զորամասի հրամանատարական կազմին:

Продолжаются визиты министра обороны в воинские части республики
1 Марта, 2023 12:101-ого марта в ходе визита в воинскую часть N министр обороны РА Сурен Папикян пообедал с солдатами срочной службы, выслушал мнения и предложения персонала относительно питания в части. Министр Папикян побеседовал с военнослужащими об организации несения военной службы, боевого дежурства, тылового обеспечения. Министр оборонного ведомства представил военнослужащим изменения, касающиеся экипировки личного состава ВС РА изменения. Он заверил, что находящаяся на стадии проектирования форма будет отличаться в качественном аспекте, а в знаки отличия будут введены национальные элементы.
Затем министр обороны в сопровождении командиров армейского корпуса воинской части посетил юго-восточную границу республики, обошел боевые позиции, побеседовал с несущими дежурство военнослужащими, их непосредственными командирами. Сурен Папикян уделил особое внимание обустройству опорных пунктов, окопов, наблюдательных постов, позиционных сооружений, инженерным работам, казарменным условиям.
Министр обороны поблагодарил военнослужащих за добросовестную службу, бдительную охрану границы. Министр поручил руководящему составу наградить дополнительным отпуском отличившихся во время несения боевого дежурства военнослужащих.