20 Փետրվարի, 2023 09:36Փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
2 զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն: Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

20 February, 2023 09:36On February 19, around 7:40 p.m., near the village of Khnatsakh, due to an avalanche, an UAZ vehicle of the Ministry of Defence rolled into a gorge, resulting in the deaths of contract servicemen Zorand Hrant Arzumanyan and Zorak Samvel Yeranosyan.
2 servicemen were taken to the garrison hospital with various injuries. Their condition is assessed as satisfactory, life is not in danger.
The crew of the vehicle, trying to help the other servicemen of the unit in extremely bad weather conditions, demonstrated selflessness to perform the task. Unfortunately, as a result of an accident, the aforementioned servicemen were killed.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia shares the heavy sorrow of the loss and expresses support to the family members, relatives and fellow servicemen of the the ones killed as a result of the accident.