20 Փետրվարի, 2023 09:36Փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
2 զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն: Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

20 Февраля, 2023 09:3619 февраля около 19:40 возле села Хнацах из-за лавины автомобиль марки «УАЗ» МО скатился в ущелье, в результате чего погибли военнослужащие-контрактники Зоранд Грантович Арзуманян и Зорак Самвелович Ераносян.
Двое военнослужащих доставлены в гарнизонный госпиталь с различными травмами. Их состояние оценивается как удовлетворительное, жизни ничего не угрожает.
Экипаж машины, пытаясь помочь другим военнослужащим части в крайне сложных метеоусловиях, продемонстрировал самоотверженность при выполнении поставленной задачи. К сожалению, в результате аварии вышеупомянутые военнослужащие погибли.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семей, родственникам и сослуживцам погибших в результате аварии.