Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
17 Փետրվարի, 2023 17:00Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Այցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը ստուգել է օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների և պարապմունքների ընթացքը, հետևել կուրսանտների դասապրոցեսին։
Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնանյութական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին, ինչպես նաև ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին։
Զրուցելով ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմի հետ և քննարկելով ուսումնական գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր, Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման, ռազմական կրթությունն առավել գրավիչ դարձնելու ուղղությամբ արդեն իսկ ներդրվել են նոր ծրագրեր և բարեփոխումները լինելու են շարունակական։

Сурен Папикян посетил Военный университет имени В. Саргсяна
17 Февраля, 2023 17:0017 февраля министр обороны РА Сурен Папикян совершил неожиданный визит в Военный университет имени В. Саргсяна.
В ходе визита министр Папикян проверил ход мероприятий и тренировок, определенных расписанием дня, проследил за процессом обучения курсантов.
Министр осмотрел территорию военного учебного заведения, ознакомился с оснащением профессиональных аудиторий учебными материалами, условиями казармы и столовой, а также проводимыми ремонтными работами.
Беседуя с руководством военного университета и обсудив ряд вопросов, связанных с образовательным процессом, Сурен Папикян заявил, что уже внедрены новые программы, призванные повысить привлекательность военной службы и сделать военное образование более привлекательным, и реформы будут продолжены.