Խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության նախարար գլխավորությամբ
9 Հունվարի, 2023 15:00Հունվարի 9-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարությունը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են զինված ուժերում ընթացող աշխատանքների, մասնավորապես՝ առաջնագծում իրականացվող ինժեներական և ամրաշինական կահավորման, թիկունքային և բարոյահոգեբանական ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել կարգապահության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներին:
Պաշտպանության նախարարին զեկուցվել են նախորդ աշխատանքային խորհրդակցությունների ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ են տրվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Совещание под руководством министра обороны Республики Армения
9 Января, 2023 15:009 января под руководством министра обороны Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководство Министерства обороны РА, Вооруженных сил и Генерального штаба Вооруженных Сил, командование армейских корпусов.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с работами, проводимыми в Вооруженных Силах, в частности, были затронуты инженерно-фортификационное оборудование на передовой, тыловое обеспечение, морально-психологическая поддержка, а также меры, направленные на повышение дисциплины.
Министр обороны был проинформирован о выполнении поручений, данных в ходе предыдущих рабочих совещаний.
Руководителям ответственных ведомств были даны соответствующие поручения по поднятым вопросам.