Խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության նախարար գլխավորությամբ
9 Հունվարի, 2023 15:00Հունվարի 9-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարությունը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են զինված ուժերում ընթացող աշխատանքների, մասնավորապես՝ առաջնագծում իրականացվող ինժեներական և ամրաշինական կահավորման, թիկունքային և բարոյահոգեբանական ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել կարգապահության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներին:
Պաշտպանության նախարարին զեկուցվել են նախորդ աշխատանքային խորհրդակցությունների ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ են տրվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Consultation led by the Minister of Defence of the Republic of Armenia
9 January, 2023 15:00On January 9, a working consultation was held under the leadership of Defence Minister Suren Papikyan, in which the leadership of the RA Ministry of Defence, the Armed Forces and the General Staff of the Armed Forces, the command of the army corps participated.
During the meeting, a number of issues related to the work carried out in the Armed Forces were discussed, in particular, engineering and fortification equipment on the front line, rear, moral and psychological support, and measures aimed at improving discipline were also touched upon.
The Minister of Defence was informed about the implementation of the instructions given during the previous working consultations.
Appropriate instructions and tasks were given to the heads of the responsible departments regarding the issues raised.