Նշվել է ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի կազմավորման տարեդարձը
17 Դեկտեմբերի, 2022 13:27Դեկտեմբերի 17-ին զորամասերից մեկում հանդիսավորությամբ նշվել է ԶՈՒ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձը։ Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ։
Ելույթ ունեցողներն անդրադարձել են զորատեսակի կազմավորմանն ու անցած ճանապարհին՝ կարևորելով ՌԷՊ ստորաբաժանումների դերը բանակի մարտունակության ամրապնդման գործում։
Միջոցառման ավարտին զորատեսակի մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով։

Отметили годовщину образования войск радиоэлектронной борьбы
17 Декабря, 2022 13:2717 декабря в одной из воинских частей торжественно отметили 30-летие образования войск радиоэлектронной борьбы Вооруженных Сил. В мероприятии приняли участие начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны генерал-майор Эдуард Асрян и другие высокопоставленные военные офицеры.
Выступающие коснулись формирования войск и пройденного пути, подчеркнув роль подразделений РЭБ в деле укрепления боеспособности армии.
В завершение мероприятия ряд военнослужащих были награждены ведомственными медалями, почетными грамотами и ценными подарками.