Տեղի է ունեցել ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարների հանդիպումը
9 Դեկտեմբերի, 2022 16:00Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է ՇՀԿ և ԱՊՀ երկրների պաշտպանության նախարարների համատեղ հանդիպմանը, որտեղ ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով տարածաշրջանում ստեղծված իրադրությունը:
Այնուհետև տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող, ինչպես նաեւ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք ընթացիկ հարցեր:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարությունների միջև ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը:

9 Декабря, 2022 16:00
В рамках рабочего визита в Российскую Федерацию 9 декабря министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в совместном совещании министров обороны стран ШОС и СНГ, где представил ситуацию, создавшуюся в регионе в результате последней военной агрессии Азербайджана.
Позже состоялась встреча министра обороны РА Сурена Папикяна и министра обороны РФ генерала армии Сергея Шойгу. В ходе встречи был обсужден ряд актуальных вопросов, связанных с региональной безопасностью, а также военным и военно-техническим сотрудничеством.
В конце встречи была подписана программа военного сотрудничества между министерствами обороны РА и РФ на 2023 год.