ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է միջազգային համաժողովի
9 Դեկտեմբերի, 2022 12:30Համաժողովին մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների պաշտպանական գերատեսչություններում բարեվարքության ամրապնդման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի և մարդու իրավունքների պաշտպանության համար պատասխանատու կառուցների ղեկավարներ, միջազգային կազմակերպությունների և առաջատար փորձագիտական կենտրոնների ներկայացուցիչներ։ Ներկայացվել ու քննարկվել են տարբեր երկրների զինված ուժերում բարեվարքության ամրապնդման լավագույն փորձը, առկա խնդիրները և դրանց լուծման համակարգային մոտեցումները։
Բրյուսելում ՀՀ ՊՆ գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը նաև երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի բարեվարքության կերտման ծրագրի ղեկավարության հետ։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ծրագրերի ակտիվացման ուղղությամբ, վերահաստատվել է հաջորդ տարվա միջոցառումների ցանկը։ ՊՆ գլխավոր քարտուղարը ծրագրի ղեկավարությանը և փորձագետներին հրավիրել է Հայաստան՝ անձնակազմի կառավարման, ֆինանսական պլանավորման, աուդիտի և գնումների համակարգի ռիսկային հարցերի վերհանման և դրանց չեզոքացման համալիր գործողությունների մշակման վերաբերյալ տեղում անհրաժեշտ խորհրդատվություն ստանալու նպատակով։

The delegation of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia took part in the international forum
9 December, 2022 12:30The conference was attended by the leaders of the structures responsible for the strengthening of integrity, the fight against corruption and the protection of human rights in the defence departments of NATO member and partner countries, representatives of international organizations and leading expert centers. The best practices of strengthening integrity in the Armed Forces of different countries, existing problems and systemic approaches to their solution were presented and discussed.
In Brussels, Secretary General of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia Hamlet Batikyan also held bilateral meetings with the leadership of the NATO Integrity Building Program. An agreement was reached on the activation of joint programs, and a list of activities for the next year was approved. The Secretary General of the Ministry of Defence invited the project management and experts to Armenia in order to receive the necessary advice on-site regarding raising issues of personnel management, financial planning, audit, risk of sales system, and the development of comprehensive actions to neutralize them.