Սուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում
2 Դեկտեմբերի, 2022 16:51Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և Լոռու մարզպետ Արամ Խաչատրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է N բանակային զորամիավորում:
Զորամասերից մեկում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է հատուկ նշանակության և դեսանտագրոհային ստորաբաժանումների զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել ծառայության կազմակերպման ընթացքով, առկա խնդիրներով, անձնակազմի հանդերձավորման և հաստիքային սպառազինության հետ կապված հարցերով:
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը և գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել ու զրուցել են ուսումնական գումարտակի ժամկետային զինծառայողների հետ, հաջողություններ մաղթել առաջիկա ավարտական քննությունների կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է զինվորներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել ԶՈւ-ում մեկնարկած բարեփոխումների ընթացքը:
Պաշտպանության նախարարը և ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալը հարգանքի տուրք են մատուցել 2020 թվականի պատերազմում անմահացած հերոսների հիշատակին:
Այցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ծանոթացել է զորամասի տարածքում կառուցվող նոր զորանոցի շինարարական աշխատանքների ընթացքին:

Сурен Папикян посетил армейский корпус N
2 Декабря, 2022 16:512 декабря министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба ВС, первого заместителя министра обороны, генерал-майора Эдуарда Асряна и губернатора Лорийской области Арама Хачатряна посетил армейский корпус N.
В одной из воинских частей глава оборонного ведомства встретился с военнослужащими спецназа и десантно-штурмовых подразделений, поинтересовался ходом организации службы, имеющимися проблемами, вопросами экипировки личного состава и штатного вооружения.
Затем Сурен Папикян и генерал-майор Эдуард Асрян встретились, побеседовали с призывниками учебного батальона и пожелали им успехов на предстоящих выпускных экзаменах.
Министр обороны ответил на вопросы военнослужащих, представил ход реформ, начатых в Вооруженных Силах.
Министр обороны и начальник Генерального штаба Вооруженных Сил, 1-й заместитель министра обороны почтили память героев, погибших в войне 2020 года.
В конце визита министр Папикян ознакомился с ходом строительных работ новой казармы, строящейся на территории воинской части.