Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է ՌՈւՀ-երի շրջանավարտների ավարտական արարողությանը
2 Սեպտեմբերի, 2022 16:08ՀՀ ԶՈՒ հոգևոր առաջնորդի տերունական աղոթքից հետո շրջանավարտներին հանձնել են ավարտական փաստաթղթերը և սպայական դաշույնները։
Երիտասարդ սպաներին ողջունել և շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ Իր խոսքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը մասնավորապես նշել է, որ զինված ուժերի շարքերը համալրվում են ուսյալ սպաներով, որոնք պետք է հրամանատարական ուղի անցնեն հաղթանակներ կերտած, բազմապիսի փորձություններ հաղթահարած, պատերազմների բովով անցած հայկական բանակում, որն այժմ առավել քան երբևէ ունի կրթված, իր գործին լիարժեք տիրապետող, հայրենիքին անմնացորդ նվիրումով ծառայող, նորագույն տեխնոլոգիաների իմացությամբ զինված սպաների կարիք:
«Սպա լինելը պատիվ է և մեծագույն առաքելություն: Դուք նաև մեր պարտադիր ժամկետային զինծառայողներին կրթելու, հայրենիքը սիրելու, այն պաշտպանելու, զենքին և զինվորական մասնագիտությանը լավ տիրապետելու չափազանց պատասխանատու և պատվաբեր առաքելությունն եք ստանձնում: Շնորհավորում եմ սպայական կոչում ստանալու կապակցությամբ, մաղթում առողջություն, ուժ և կորով՝ հայրենանվեր առաքելության խաղաղ ու անխափան իրականացման համար: Մեր երազանքների բանակը, որի համար պահանջվում է անմնացորդ նվիրում ու տքնաջան աշխատանք, սարերի հետևում չէ»,-ասել է Սուրեն Պապիկյանը։
Շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը։

Defence Minister Suren Papikyan took part in the graduation ceremony of the graduates of MEIs
2 September, 2022 16:08RA Minister of Defence Suren Papikyan welcomed and congratulated the young officers. In his speech, the head of the defence department specifically noted that the Armed Forces are being replenished with educated officers, who should take the command path in the Armenian army that has won victories, overcome many experiences, and survived wars. Now more than ever, it needs officers who are educated, fully proficient in their work, serving the motherland with great devotion, armed with knowledge of the latest technologies.
"Being an officer is an honor and a great mission. You are also undertaking the extremely responsible and honorable mission of educating our mandatory conscripts, loving the motherland, protecting it, and mastering weapons and military profession. I congratulate you on receiving the rank of officer, I wish you health, strength and stamina for the peaceful and smooth implementation of your patriotic mission. The army we dream about, which requires unconditional dedication and hard work, will soon become a reality," said Suren Papikyan.
Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan also congratulated the graduates and wished them good luck.