Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԱՄՆ փոխդեսպանին
31 Օգոստոսի, 2022 18:44Օգոստոսի 31-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ժամանակավոր հավատարմատար, փոխդեսպան Չիփ Լեյթինենին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին։
Չիփ Լեյթինենը շնորհավորել է Էդվարդ Ասրյանին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ ու արգասաբեր աշխատանք։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ռազմաբժշկության, խաղաղապահության ու ռազմական կրթության ոլորտներում հայ-ամերիկյան ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցերին։
Չիփ Լեյթինենի և Գրեգորի Փայփսի խնդրանքով ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը ներկայացրել է օպերատիվ իրավիճակը և վերջին զարգացումները հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում, Լաչինի միջանցքում և Արցախում։

31 August, 2022 18:44On August 31, the First Deputy Minister of Defense of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General Edward Asryan received the Chargé d'Affaires of the US Embassy in RA, Deputy Ambassador Chip Laitinen and the Military Attaché of the Embassy, Colonel Gregory Pipes.
Chip Laitinen congratulated Edward Asryan on his assumption of the position of Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, wished him efficient and fruitful work.
During the meeting, issues related to Armenian-American military cooperation in the fields of military medicine, peacekeeping and military education were discussed.
At the request of Chip Leitinen and Gregory Pipes, the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces presented the operational situation and the latest developments in the Armenian-Azerbaijani border zone, the Lachin Corridor and Artsakh.