Մեկնարկել է «Պետական և ռազմական կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական կրթական ծրագիրը
31 Օգոստոսի, 2022 17:42Համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթություն իրականացնելու համար ՊԱՀՀ-ում մշակված մագիստրոսական ծրագրի նպատակն է պաշտպանական-անվտանգային հետազոտությունների արդյունքների կիրառմամբ ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության զարգացումը: Կրթական ծրագիրը միտված է ուսումնառողներին պետական, ռազմական ու ռազմավարական կառավարման, ռազմական ռազմավարության, միջազգային, տարածաշրջանային, ազգային, ինչպես նաև ռազմատնտեսական անվտանգության, ռազմավարական առաջնորդության, ռազմավարական պլանավորման վերաբերյալ համալիր գիտելիքների փոխանցմանը, ռազմագիտական ու վերլուծական կարողությունների զարգացմանը և մասնագիտական գործունեության ոլորտում կիրառման հմտությունների կատարելագործմանը:
ՊԱՀՀ պետ գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը շնորհավորել է կրթական ծրագրի մասնակիցներին ուսումնական գործընթացի մեկնարկի առթիվ, մաղթել հաջողություններ ուսումնառության ընթացքում:

The master's education program in the specialty "State and Military Administration" launched
31 August, 2022 17:42The goal of the master's program developed at NDRU aims to develop students' strategic and critical thinking by applying the results of defence and security research to implement education in accordance with the mission and goals of the university.
The educational program is aimed at providing students with complex knowledge about state, military and strategic management, military strategy, international, regional, national, as well as military-economic security, strategic leadership, strategic planning, developing military-scientific and analytical abilities, and improving application skills in the field of professional activity.
Major General Gennady Tavaratsyan, head of NDRU, congratulated the participants of the educational program on the start of the educational process, wished them success during their studies.