Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Սերգեյ Շոյգուի հետ
16 Օգոստոսի, 2022 17:47ՌԴ աշխատանքային այցի շրջանակում օգոստոսի 16-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Ռազմավարական դաշնակից երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին, ինչպես նաև Արցախում վերջին շրջանում արձանագրված զարգացումները և նշել, որ իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ:
Կողմերը կարևորել են իրադրության հետևողական ու շարունակական կայունացման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման անհրաժեշտությունը, շեշտադրելով Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի դերակատարությունն այդ հարցում:
Հայաստանի և Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները գոհունակություն են հայտնել հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության ներկա մակարդակի առնչությամբ և քննարկել փոխգործակցության հետագա խորացման ծրագրերն ու հնարավորությունները:

Suren Papikyan met with Sergei Shoigu
Within the framework of the working visit to the Russian Federation, on August 16, RA Defence Minister Suren Papikyan met with Russian Defence Minister, Army General Sergei Shoigu.
The heads of the defence departments of the two strategic allies discussed a number of issues related to regional security.
Suren Papikyan presented the recent developments on the Armenian-Azerbaijani border, as well as in Artsakh and noted that the situation continues to be tense.
The sides stressed the need for consistent and continuous steps to stabilize the situation, emphasizing the role of the Russian contingent carrying out a peacekeeping mission in Artsakh in this matter.
The Defence Ministers of Armenia and Russia expressed satisfaction with the current level of Armenian-Russian military cooperation and discussed programs and opportunities to further deepen cooperation.