15 Օգոստոսի, 2022 19:22Ողջունելով մրցույթի մասնակիցներին՝ գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը վստահություն է հայտնել, որ թիմերը կցուցադրեն արհեստավարժություն, մարտական և մարտավարամասնագիտական պատրաստության բարձր աստիճան:
«Մրցույթի մասնակիցները լավագույններն են, նրանք նախնական ընտրության դժվարին ճանապարհ են անցել՝ ազնիվ պայքարում վաստակելով իրենց երկրների զինված ուժերը ներկայացնելու պատիվը: «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթը կլինի մարտական եղբայրության և խիզախության իսկական տոն և կնպաստի միջազգային ռազմական համագործակցության ամրապնդմանը»,-ողջույնի խոսքում ասել է Էդվարդ Ասրյանը:
«Խաղաղության մարտիկ-2022» մրցույթին մասնակցում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի Հանրապետությունների զինված ուժերի ներկայացուցիչները: Զինծառայողների ռազմամասնագիտական վարպետության «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթն անցկացվում է «Միջազգային բանակային խաղեր» մրցաշարի շրջանակում՝ ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի որոշմամբ և ՌԴ պաշտպանության նախարարության ու ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության պլանների համաձայն: Հինգերորդ տարին անընդմեջ «Խաղաղության մարտիկն» անցկացվում է Հայաստանի Հանրապետությունում:

"Warrior of Peace" competition has started in Armenia
15 August, 2022 19:22Welcoming the participants of the competition, Major General Edward Asryan expressed confidence that the teams will demonstrate professionalism, a high degree of combat and tactical training.
"The contestants are the best, they have gone through the difficult path of pre-selection, earning the honor of representing the armed forces of their countries in an honest fight. The "Warrior of Peace" competition will be a true celebration of combat brotherhood and courage and will contribute to the strengthening of international military cooperation," Edward Asryan said in his welcome speech.
The representatives of the Armed Forces of the Republics of Armenia, Russia, Belarus and Kazakhstan participate in the "Warrior of Peace-2022" competition. The "Warrior of Peace" international competition of military professional skills of servicemen is held within the framework of the "International Army Games" tournament, according to the decision of the Council of Defence Ministers of the CIS member states and in accordance with the bilateral cooperation plans of the Ministry of Defence of the Russian Federation and the Ministries of Defence of the CIS member states. "Warrior of Peace" is held in the Republic of Armenia for the fifth year in a row.