ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցում է Համաշխարհային կադետական խաղերին
9 Օգոստոսի, 2022 17:53ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցում է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի (CISM) հովանու ներքո oգոստոսի 4-ից 12-ը անցկացվող Համաշխարհային կադետական խաղերին։
Հայ մարզիկ-զինծառայողները տարբեր մրցաձևերում գրանցել են բարձր ցուցանիշներ։ Մասնավորապես՝ ոսկե մեդալներ են նվաճել Արթուր Բարսեղյանը (լող, բատերֆլյայ) և Գոռ Բեգլարյանը (թեթև ատլետիկա, թռիչք երկարություն)։ Արծաթե մեդալի է արժանացել Երվանդ Մկրտչյանը (թեթև ատլետիկա, 800մ վազք), Ռազմիկ Մկրտչյանը նվաճել է բրոնզե մեդալ (թեթև ատլետիկա, 100մ վազք):

Делегация Министерства обороны РА участвует во Всемирных играх кадетов
9 Августа, 2022 17:53Делегация Министерства обороны РА принимает участие во Всемирных играх кадетов, которые проходят с 4 по 12 августа в Санкт-Петербурге под эгидой Международного военно-спортивного совета (CISM).
Армянские спортсмены-военнослужащие показали хорошие результаты на различных соревнованиях. В частности, Артур Барсегян (плавание, баттерфляй) и Гор Бегларян (легкая атлетика, прыжки в длину) завоевали золотые медали. Ерванд Мкртчян завоевал серебряную медаль (легкая атлетика, бег на 800 м), Размик Мкртчян завоевал бронзовую медаль (легкая атлетика, бег на 100 м).