Նշվել է ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության օրը
29 Հուլիսի, 2022 17:531993 թ. հուլիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով կազմավորվել է ՀՀ զինված ուժերի անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների վարչությունը, որը 2019 թ. վերանվանվել է ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության։ Վարչությունը կազմավորվել է Արցախյան առաջին պատերազմի դժվարին օրերին՝ իր տեղն ու դերն ունենալով Հայոց բանակի կայացման ու զարգացման գործում։ Այսօր էլ ԶՈւ ԲՀԱ վարչությունը շարունակում է իրականացնել իր կարևոր առաքելությունը՝ նպաստելով կայուն արժեհամակարգ ունեցող, կանոնադրային հարաբերություններին հավատարիմ, բարոյակամային բարձր որակներով օժտված զինվորական անձնակազմի ձևավորմանը։
Կազմավորման տարեդարձի առթիվ անձնակազմին շնորհավորել է ՀՀ ԶՈւ ԲՀԱ վարչության պետ, գնդապետ Ս․ Ստեփանյանը, մաղթել ոգու ամրություն ու առկա դժվարություններին դիմակայելու վճռականություն: ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի հրամանով վարչության մի շարք սպաներ խրախուսվել են պատվոգրերով։

Отмечен День управления морально-психологического обеспечения Вооруженных Сил
29 Июля, 2022 17:5329 июля 1993 г. приказом Министра обороны РА было образовано Управление по работе с военнослужащими Вооруженных Сил РА, которое в 2019 г. было переименовано в Управление морально-психологического обеспечения Вооруженных Сил. Совет был сформирован в трудные дни первой Арцахской войны и сыграл свою роль в становлении и развитии армянской армии. Управление морально-психологического обеспечения Вооруженных Сил и сегодня продолжает выполнять свою важную миссию, способствуя формированию военнослужащих с устойчивой системой ценностей, верных нормативным отношениям, наделенных высокими моральными качествами.
По случаю годовщины образования начальник Управления морально-психологического обеспечения ВС РА полковник С. Степанян поздравил военнослужащих, пожелал им силы духа и решимости противостоять существующим трудностям. Приказом начальника Генерального штаба ВС РА ряд офицеров ведомства поощрены почетными грамотами.