16 Հուլիսի, 2022 12:42Հուլիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել և հիվանդանոց տեղափոխվել բուժկետի պետ-բուժակ, պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Քրիստինե Միխայելի Չիչյանը (ծնվ. 1985թ.)։ Չնայած բժիշկների գործադրած ջանքերին, հուլիսի 16-ին Քրիստինե Չիչյանը մահացել է։ Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Քրիստինե Չիչյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

16 July, 2022 12:42On July 15, as a result of an accident that happened in the N military unit of the RA Ministry of Defence, the head of the medical center, contract soldier, junior sergeant Kristine Mikhail Chichyan (born in 1985) was injured and hospitalized. Despite the efforts of doctors, Kristine Chichyan died on July 16. An investigation is underway to fully clarify the circumstances of the incident.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia shares the heavy sorrow of the loss and expresses support to the family members, relatives and fellow servicemen of Kristine Chichiyan.