16 Հուլիսի, 2022 12:42Հուլիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել և հիվանդանոց տեղափոխվել բուժկետի պետ-բուժակ, պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Քրիստինե Միխայելի Չիչյանը (ծնվ. 1985թ.)։ Չնայած բժիշկների գործադրած ջանքերին, հուլիսի 16-ին Քրիստինե Չիչյանը մահացել է։ Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Քրիստինե Չիչյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

16 Июля, 2022 12:4215 июля в результате несчастного случая, произошедшего в воинской части N Министерства обороны РА, была ранена и госпитализирована начальник медицинского центра, военнослужащая по контракту, младший сержант Кристине Михаиловна Чичян (1985 г.р.). Несмотря на усилия врачей, Кристине Читчян скончалась 16 июля. Ведется расследование для полного выяснения обстоятельств инцидента.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Кристине Чичиян.