ՀՀ ԶՈՒ ավիացիան 30 տարեկան է
27 Հունիսի, 2022 16:19Միջոցամանը ներկա են եղել պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ, ռազմաավիացիոն զորամասերի զինծառայողներ։
Շնորհավորելով զորատեսակի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի առթիվ, պաշտպանության նախարարը կարևորել է ռազմական ավիացիայի դերը բանակի մարտունակության, մասնավորապես՝ օդային սահմանների պաշտպանության գործում։ Անդրադառնալով ԶՈՒ ռազմական ավիացիայի անցած 30-ամյա ուղուն՝ Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել թե՛ արցախյան առաջին, և թե՛ 44-օրյա պատերազմի օրերին զորատեսակի զինծառայողների ներդրումը երկրի պաշտպանության գործում։
Հանդիսավոր միջոցառման ավարտին ծառայության ընթացքում աչքի ընկած ռազմաավիացիոն ուժերի մի շարք զինծառայողներ պաշտպանության նախարարի և ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնակատարի կողմից պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով։

Авиации Вооруженных Сил РА исполнилось 30 лет
27 Июня, 2022В мероприятии приняли участие представители руководства Министерства обороны, военнослужащие воинских частей военной авиации.
Поздравляя военнослужащих авиации с профессиональным праздником, министр обороны подчеркнул важность военной авиации в боеспособности армии, в частности, в защите воздушных границ. Коснувшись 30-летнего пути военной авиации Вооруженных Сил, Сурен Папикян высоко оценил вклад военнослужащих авиации в оборону страны как во время первой Арцахской войны, так и в ходе 44-дневной войны.
В завершение торжественного мероприятия ряд военнослужащих военно-воздушных сил были награждены ведомственными медалями, почетными грамотами и ценными подарками Министром обороны и исполняющим обязанности начальника Генерального штаба Вооруженных Сил.