ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
25 Ապրիլի, 2022 15:37Ապրիլի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանության ռազմական կցորդը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը դեսպանին տեղեկացրել է տարածաշրջանում տիրող իրադրության մասին, ներկայացրել վերջին զարգացումները ՀՀ սահմանամերձ շրջաններում:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության հարցեր, մասնավորապես` փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ուղիները, բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը և ժամկետները:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ։

The RA Minister of Defence receives the Ambassador of Kazakhstan
25 April, 2022 15:37On April 25, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Bolat Imanbayev. The military attaché of the Embassy of Kazakhstan in Armenia also took part in the meeting.
The head of the Defence Ministry informed the ambassador about the situation in the region, presented the latest developments in the border regions of Armenia.
The interlocutors discussed issues of Armenian-Kazakh cooperation in the defence sphere, in particular, the ways of further expansion of cooperation, the progress and deadlines of measures envisaged within the framework of multilateral formats.