ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
25 Ապրիլի, 2022 15:37Ապրիլի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանության ռազմական կցորդը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը դեսպանին տեղեկացրել է տարածաշրջանում տիրող իրադրության մասին, ներկայացրել վերջին զարգացումները ՀՀ սահմանամերձ շրջաններում:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության հարցեր, մասնավորապես` փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ուղիները, բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը և ժամկետները:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ։

Министр обороны Армении принял посла Казахстана
25 Апреля, 2022 15:3725 апреля министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева. Во встрече также принял участие военный атташе посольства Казахстана в Армении.
Глава оборонного ведомства проинформировал посла о ситуации в регионе, представил последние развития в приграничных районах РА.
Собеседники обсудили вопросы армяно-казахстанского сотрудничества в оборонной сфере, в частности, пути дальнейшего расширения взаимодействия, ход и сроки выполнения мероприятий, предусмотренных в рамках многосторонних форматов.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по вопросам международной и региональной безопасности.