ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավարին
6 Ապրիլի, 2022 17:13Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի 2-րդ փուլի ընթացքը և դրա իրականացմանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Հայաստան-ԵԽ համագործակցության շրջանակներում զինված ուժերում իրազեկվածության բարձրացման, մարդու իրավունքների՝ այդ թվում կին զինծառայողների իրավունքների պաշտպանության և զինվորական գործերով իրավական գործընթացների արդյունավետության ամրապնդման, ռազմական կրթության զարգացման ու շարունակականության ապահովման, անձնակազմի հմտությունների և կարողությունների զարգացման ուղղությամբ մինչ օրս կատարված աշխատանքները։ Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի շարունակականությունը և հայտնել հայկական կողմի պատրաստակամությունը համագործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia received the Head of the Office of the Council of Europe
6 April, 2022 17:13During the meeting, the process of the second stage of the "Human Rights and Women in the Armenian Armed Forces" program and issues related to its implementation were discussed.
The RA Minister of Defence praised the work so far done in the framework of Armenia-CoE cooperation in raising awareness in the Armed Forces, protection of human rights, including the rights of female servicemen, strengthening the effectiveness of legal processes in military affairs, development and continuity of military education, development of personnel skills and abilities. Suren Papikyan stressed the continuity of the "Human Rights and Women in the Armenian Armed Forces" program, expressed the readiness of the Armenian side for further development of cooperation.