ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ռումինիայի դեսպանին
31 Մարտի, 2022 20:28Մարտի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ռումինիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Քորնել Իոնեսկուին և ՀՀ-ում հավատարմագրված ռազմական կցորդ, գնդապետ Միրչա Ժուգուրանուին (նստավայրը` ք.Թբիլիսի):
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագծին և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը, նշել լարվածության թուլացման ուղղությամբ Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումները և առաջարկները:
Քննարկվել են նաև երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

The RA Minister of Defence received the Ambassador of Romania to the RA
31 March, 2022 20:28On March 31, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Romania to the Republic of Armenia Cornel Ionescu and Military Attaché accredited to the Republic of Armenia, Colonel Mircha Zhuguranu (residence in Tbilisi).
Issues related to regional security were discussed during the meeting. The Minister of Defence presented the proposals on the Armenian-Azerbaijani border, the situation in Nagorno Karabakh, the positions of the Republic of Armenia on easing the tension.
Issues related to bilateral and multilateral cooperation were also discussed. The parties expressed readiness to develop cooperation in areas of mutual interest.