Սուրեն Պապիկյանն ու Սերգեյ Շոյգուն քննարկել են Արցախում ստեղծված իրադրությունը
24 Մարտի, 2022 23:11Մարտի 24-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ։
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանում վերջին զարգացումները՝ կապված Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից շփման գիծը խախտելու, և դրա հետևանքով ստեղծված պայթյունավտանգ իրավիճակի հետ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շեշտել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ ելման դիրքեր վերադառնալու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Շոյգուն հավաստիացրել է, որ իրադրությունը գտնվում է ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր՝ դրա խաղաղ հանգուցալուծման ուղղությամբ։

Сурен Папикян и Сергей Шойгу обсудили ситуацию в Арцахе
24 Марта, 2022 23:11Вечером 24 марта Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян провел телефонный разговор с Министром обороны Российской Федерации, генералом армии Сергеем Шойгу.
Сурен Папикян представил последние события в Аскеранском районе Республики Арцах в связи с нарушением линии соприкосновения подразделениями Вооруженных Сил Азербайджана и создавшейся в результате взрывоопасной ситуацией. Министр обороны РА подчеркнул необходимость возвращения азербайджанских подразделений на исходные позиции.
Сергей Шойгу заверил, что ситуация находится в центре внимания российской стороны, предпринимаются необходимые шаги для ее мирного решения