Սուրեն Պապիկյանն ու Սերգեյ Շոյգուն քննարկել են Արցախում ստեղծված իրադրությունը
24 Մարտի, 2022 23:11Մարտի 24-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ։
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանում վերջին զարգացումները՝ կապված Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից շփման գիծը խախտելու, և դրա հետևանքով ստեղծված պայթյունավտանգ իրավիճակի հետ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շեշտել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ ելման դիրքեր վերադառնալու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Շոյգուն հավաստիացրել է, որ իրադրությունը գտնվում է ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր՝ դրա խաղաղ հանգուցալուծման ուղղությամբ։

Suren Papikyan and Sergey Shoigu discussed the situation in Artsakh
24 March, 2022 23:11On the evening of March 24, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan had a telephone conversation with the Minister of Defence of the Russian Federation, General of the Army Sergey Shoigu.
Suren Papikyan presented the latest developments in the Askeran region of the Artsakh Republic in connection with the violation of the line of contact by the units of the Armed Forces of Azerbaijan and the greatly dangerous situation created as a result. The RA Minister of Defence stressed the need for the Azerbaijani units to return to their starting positions.
Sergey Shoigu assured that the situation is in the center of the Russian side's attention, necessary steps are being taken for its peaceful resolution.