Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Լին Թրեյսիին
23 Մարտի, 2022 16:21Մարտի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսը:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ դեսպանին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանագծին և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը, ինչպես նաև անդրադարձել հումանիտար բնույթի խնդիրներին՝ ընդգծելով դրանց շուտափույթ լուծման անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու հեռանկարները:
Հանդիպման ավարտին կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային անվտանգային իրավիճակի և ռազմաքաղաքական զարգացումների շուրջ:

Suren Papikyan received Lynne Tracy
23 March, 2022 16:21On March 23, RA Minister of Defence Suren Papikyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Lynne Tracy. The Attaché for Defence of the US Embassy in Armenia, Colonel Gregory Pipes also attended the meeting.
During the meeting, the Minister of Defence briefed the US Ambassador on the situation on the Armenian-Azerbaijani border, the situation in Nagorno Karabakh, as well as on the humanitarian issues, emphasizing the need for their immediate solution.
The parties also discussed current issues and prospects of Armenian-American defence cooperation.
At the end of the meeting, the sides exchanged views on the international security situation and military-political developments.