Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Լին Թրեյսիին
23 Մարտի, 2022 16:21Մարտի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսը:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ դեսպանին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանագծին և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը, ինչպես նաև անդրադարձել հումանիտար բնույթի խնդիրներին՝ ընդգծելով դրանց շուտափույթ լուծման անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու հեռանկարները:
Հանդիպման ավարտին կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային անվտանգային իրավիճակի և ռազմաքաղաքական զարգացումների շուրջ:

Сурен Папикян принял Линн Трейси
23 Марта, 2022 16:2123 марта министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Линн Трейси. Атташе по вопросам обороны посольства США в Армении полковник Грегори Пайпс также присутствовал на встрече.
В ходе встречи министр обороны проинформировал посла США о ситуации на армяно-азербайджанской границе, ситуации в Нагорном Карабахе, а также о гуманитарных вопросах, подчеркнув необходимость их скорейшего решения.
Стороны также обсудили текущие вопросы и перспективы армяно-американского сотрудничества в сфере обороны.
В завершение встречи состоялся обмен мнениями о ситуации в области международной безопасности и военно-политических событиях.