Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Սյունիքի մարզ
18 Մարտի, 2022 11:32Զորամասերից մեկում սպաների հետ հանդիպմանը նախարարն անդրադարձել է անցած օրերին զորամիավորման ենթակա զորամասերում արձանագրված միջադեպերին։ Սուրեն Պապիկյանն ընդգծել է, որ տեղի ունեցածը որոշ ստորաբաժանումներում կարգապահության, ինչպես նաև առանձին զինծառայողների բարոյահոգեբանական ոչ պատշաճ մակարդակի հետևանք է: Լսելով միջադեպերի վերաբերյալ պատասխանատու սպաների զեկույցները՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զորամիավորման հրամանատարին տվել է ցուցումներ և հանձնարարականներ, նմանօրինակ դեպքերը բացառելու նպատակով անհրաժեշտ միջոցառումներ ձեռնարկելու վերաբերյալ։ Աշխատանքային այցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը եղել է նաև Ներքին Հանդ համայնքին հարակից սահամանագոտում, որտեղ զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Արտակ Բուդաղյանը ներկայացրել է տվյալ հատվածում առկա իրավիճակը:
Պաշտպանության նախարարն այցելել է նաև հիմնանորոգվող զորամասի շինհրապարակ և տեղում ծանոթացել շինարարական աշխատանքների ընթացքին:

Suren Papikyan visited Syunik region
18 March, 2022 11:32During the meeting with the officers in one of the military units, the minister touched upon the recent incidents in the military units subject to military unification. Suren Papikyan stressed that what happened was a result of discipline in some subdivisions, as well as inadequate moral and psychological level of individual servicemen. After listening to the reports of the officers responsible for the incidents, the head of the Ministry of Defence gave instructed the commander of the military unit on taking the necessary measures to exclude such cases. During the working visit, Suren Papikyan also visited the border area near Nerkin Hand community, where the commander of the military unit, Major General Artak Budaghyan presented the current situation in the area.
The Minister of Defence also visited the construction site of the military unit that is being renovated, got acquainted with the construction process on the spot.