ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Իրանի դեսպանին
15 Մարտի, 2022 19:47Մարտի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Կողմերն անդրադարձել են հայ-իրանական երկկողմ համագործակցության հեռանկարներին, քննարկել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է նաև իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և Արցախում:

15 March, 2022 19:47
On March 15, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Abbas Badakhshan Zohuri. The military attaché of the Embassy of the Islamic Republic of Iran in Armenia, Colonel Bahman Sadeghin also took part in the meeting.
The parties touched upon the prospects of the Armenian-Iranian bilateral cooperation, discussed a number of issues related to regional and international security.
The RA Minister of Defence also presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border in Artsakh.