Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
10 Փետրվարի, 2022 17:27Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։ Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնատեխնիկական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին։
Հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ուսումնառությունը շարունակող ավագ սպայակազմին, լսել ռազմական կրթության հիմնախնդիրների վերաբերյալ նրանց պատկերացումներն ու առաջարկները, պատասխանել բարձրացված հարցերին։
Պաշտպանության նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ 44-օրյա պատերազմից հետո արվող համալիր վերլուծությունների հիման վրա պետք է էապես վերանայվեն վերաբերմունքն ու մոտեցումները ռազմական կրթության հանդեպ, և որ այս ոլորտում նույնպես լրջագույն բարեփոխումներ են սպասվում։
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված համալսարանականների հիշատակին։

Сурен Папикян посетил Военный университет имени В. Саргсяна
10 Февраля, 2022 17:2710 февраля Министр обороны РА Сурен Папикян посетил Военный университет имени В. Саргсяна. Министр осмотрел территорию военного учебного заведения, ознакомился с оснащением профессиональных кабинетов учебно-техническими средствами, условиями в казармах и столовой.
На командно-штабном факультете Сурен Папикян встретился со старшими офицерами, продолжающими учебу, выслушал их мнения и предложения по вопросам военного образования и ответил на заданные вопросы. Министр обороны заверил, что на основе комплексного анализа, проведенного после 44-дневной войны, необходимо существенно пересмотреть отношение и подходы к военному образованию, и что в этой области также ожидаются серьезные реформы. В конце визита глава оборонного ведомства почтил память студентов университета, погибших во время боевых действий.