Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
10 Փետրվարի, 2022 17:27Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։ Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնատեխնիկական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին։
Հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ուսումնառությունը շարունակող ավագ սպայակազմին, լսել ռազմական կրթության հիմնախնդիրների վերաբերյալ նրանց պատկերացումներն ու առաջարկները, պատասխանել բարձրացված հարցերին։
Պաշտպանության նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ 44-օրյա պատերազմից հետո արվող համալիր վերլուծությունների հիման վրա պետք է էապես վերանայվեն վերաբերմունքն ու մոտեցումները ռազմական կրթության հանդեպ, և որ այս ոլորտում նույնպես լրջագույն բարեփոխումներ են սպասվում։
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված համալսարանականների հիշատակին։

10 February, 2022 17:27On February 10, RA Minister of Defence Suren Papikyan visited V. Sargsyan Military University. The Minister toured the area of the military educational institution, got acquainted with the supply of professional classrooms with educational and technical facilities, barracks and canteen conditions.
At the Command and Staff Faculty, Suren Papikyan met with the senior officers continuing their studies, listened to their views and suggestions on the issues of military education, and answered the questions raised. The Minister of Defence assured that based on the comprehensive analysis on 44-day war, it is necessary to significantly review the attitude and approaches to military education, and that serious reforms are expected in this area as well. At the end of the visit, the head of the Defence Department paid tribute to the memory of the university students who died during the hostilities.