28 Հունվարի, 2022 17:37Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե հունվարի 27-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ՝ ապատեղեկատվություն է։
Իրականում, հունվարի 27-ին, ժամը 22։00-ի սահմաններում, սահմանի նշված հատվածում, մի քանի անկանոն կրակահերթ է արձակվել ադրբեջանական կողմից, որոնց հայկական ստորաբաժանումները չեն պատասխանել։

28 Января, 2022 17:37Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 27 января подразделения ВС РА открыли огонь по боевым позициям Азербайджана, расположенным на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, является дезинформацией.
На самом деле, 27 января в районе 00:00 на указанном участке границы было совершено несколько беспорядочных обстрелов с азербайджанской стороны, на которые армянские подразделения не ответили.