Բանակի օրվան ընդառաջ Էջմիածնում կատարվել է Հանրապետական մաղթանք
27 Հունվարի, 2022 17:29ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հունվարի 27-ին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ, Էջմիածնի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կատարվել է Հանրապետական մաղթանք:
Արարողությանը մասնակցող զինվորականները, Մայր Աթոռի միաբանները և ՀՀ ԶՈւ Հոգևոր առաջնորդության գնդերեցները միասնական աղոթք են բարձրացրել առ Աստված Հայաստանի և Արցախի խաղաղության, անսասանության ու Հայոց բանակի հաղթական ընթացքի համար։
Այնուհետև Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի հանդիսությունների դահլիճում տեղի է ունեցել ընդունելություն, որի ժամանակ Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայ եկեղեցու «Սուրբ Ներսես Շնորհալի» պատվո բարձր շքանշանի է արժանացրել մի շարք բարձրաստիճան զինվորականների։
Զինծառայողների հոգևոր և հայրենասիրական դաստիարակության գործում զգալի ավանդի համար մի շարք եկեղեցականներ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով։

On the eve of the Army Day, a Republican wish was served in Etchmiadzin
27 January, 2022 17:29On January 27 on the occasion of the 30th anniversary of the formation of the RA Armed Forces, under the leadership of the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin II, a Republican wish service was served in the Church of St. Astvatsatsin in Etchmiadzin.
The servicemen participating in the ceremony, the members of the Mother See and the chaplains of the Spiritual Leadership of the RA Armed Forces offered a joint prayer to God for the peace of Armenia, Artsakh and the victorious march of the Armenian Army.
Afterwards, a reception was held in the ceremonial hall of the Georgian Theological Seminary, during which the Catholicos of All Armenians awarded a number of high-ranking servicemen with the high honorary Order of St. Nerses Shnorhali of the Armenian Church for their services to the Motherland.
By the order of the RA Minister of Defense, a number of clergymen were awarded departmental medals for their significant contribution to the spiritual and patriotic education of servicemen.