ՊԱՀՀ-ում մեկնարկել է «Զորամիավորումների կառավարում» վերապատրաստման դասընթացի կրթական ծրագիրը
17 Հունվարի, 2022 18:43Հունվարի 17-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում մեկնարկել է ՀՀ ԶՈՒ-ի օպերատիվ օղակի սպայական կազմի համար նախատեսված «Զորամիավորումների կառավարում» վերապատրաստման դասընթացի կրթական ծրագիրը:
Կրթական ծրագրի հիմնական նպատակներն են զարգացնել ուսումնառողների օպերատիվ մտածողությունը, օժանդակել նրանց արդյունավետ ներգրավմանը զորամիավորման մարտական և զորահավաքային պատրաստության, գործողությունների նախապատրաստման, վարման և կառավարման գործընթացներին, կատարելագործել սպաների գիտելիքներն օպերատիվ արվեստի և զորքերի կառավարման վերաբերյալ:
ՊԱՀՀ պետ գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը շնորհավորել է կրթական ծրագրի մասնակիցներին ուսումնական գործընթացի մեկնարկի առթիվ, մաղթել հաջողություններ ուսումնառության ընթացքում:

В НОИУ стартовала образовательная программа курса переподготовки «Управление воинскими соединениями»
17 Января, 2022 18:4317 января в Национальном оборонно-исследовательском университете Министерства обороны РА стартовала образовательная программа курса переподготовки «Управление воинскими соединениями», предназначенная для офицерского состава оперативного звена ВС РА.
Основными целями образовательной программы являются развитие оперативного мышления курсантов, содействие их эффективному вовлечению в процессы боевой и мобилизационной подготовки, процессам подготовки, ведения и управления действиями воинского соединения, совершенствование знаний офицеров по оперативному искусству и управлению войсками.
Начальник НОИУ генерал-майор Геннадий Таварацян поздравил участников образовательной программы с началом учебного процесса и пожелал успехов в учебе.