ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հյուրընկալվել են մարզիկ-զինծառայողները
7 Հունվարի, 2022 18:21Հունվարի 7-ին պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում հյուրընկալվել են 2021 թվականին ըմբշամարտի և բռնցքամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնություններին մասնակցած ՀՀ զինված ուժերի մարզիկ-զինծառայողները, մարզաձևերի ներկայացուցիչներ և մարզիչներ։
2021թ.-ին ըմբշամարտի (Թեհրան) և բռնցքամարտի (Մոսկվա) զինվորականների աշխարհի առաջնությունների արդյունքներով, ընդհանուր առմամբ, հայ մարզիկները նվաճել են 3 ոսկե, 4 արծաթե, 8 բրոնզե մեդալներ։ Բացի այդ՝ ըմբշամարտի հունահռոմեական և ազատ ոճի հավաքականները թիմային հաշվարկով գրավել են աշխարհի առաջնության 3-րդ տեղը, պարգևատրվել գավաթներով։
Մարզիկ-զինծառայողներին ու նրանց մարզիչներին շնորհավորել, միջազգային ասպարեզում Հայաստանի Հանրապետության և ՀՀ զինված ուժերի պատիվը բարձր պահելու համար շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։ Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մարզիկներն ու մարզաձևերի մարզիչները խրախուսվել են գերատեսչական մեդալներով և պատվոգրեր։

В административном комплексе МО РА принимали военнослужащих-спортсменов
7 Января, 2022 18:217-го января в административном комплексе Министерства обороны Армении принимали военнослужащих-спортсменов ВС РА, участвовавших в чемпионатах мира среди военнослужащих по борьбе и боксу в 2021-м году, представителей видов спорта и тренеров.
По итогам чемпионатов мира среди военнослужащих по борьбе (Тегеран) и боксу (Москва) в общем зачете армянские спортсмены завоевали 3 золотых, 4 серебряных и 8 бронзовых медалей. Кроме того, сборные по греко-римской и вольной борьбе в командном зачете заняли 3-е место на чемпионате мира, были награждены кубками.
Поздравив спортсменов-военнослужащих и их тренеров, заместитель министра обороны РА Арман Саргсян поблагодарил их за то, что отстояли честь Республики Армения и вооруженных сил Армении на международной арене на высоком уровне. Занявшие призовые места спортсмены и тренеры по видам спорта были поощрены ведомственными медалями и грамотами.