4 Հունվարի, 2022 09:242021թ. դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 10։50-ի սահմաններում, Վայոց Ձորի մարզում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական հենակետերից մեկում հայտնաբերվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Մովսես Արամայիսի Թադևոսյանը (ծնվ. 2003թ.)՝ գլխի մասում հրազենային վիրավորումով։ Հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին շարքային Թադևոսյանը մահացել է։
Դեպքի առնչությամբ իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է զոհված զինծառայողի ծառայակիցը։ Ընթանում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Մովսես Թադևոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

4 January, 2022 09:24On December 31, 2021, at about 10:50 am, at one of the military bases of military unit N of the RA Ministry of Defence, located in the Vayots Dzor region, a conscript of the same military unit Movses Aramais Tadevosyan (born in 2003) was found with a gunshot wound to the head. Private Tadevosyan died on the way to the hospital.
As a result of the operative actions carried out in connection with the incident, a colleague of the killed serviceman was arrested on suspicion of committing the mentioned crime. An investigation is underway to fully find out the circumstances of the incident.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia shares the grief of the loss and expresses support to Movses Tadevosyan's family members, relatives and colleagues.